top of page

Sanılandan

Fazlasıyız

Bir araya gelerek güçlerini birleştiren, kolektif üretim sayesinde hem bu toprakların hikayesini yaşatan hem de ülke ekonomisine katma değer katan Anadolu kadınının hikayesini duyurmaktan gurur duyuyoruz ve #SanılandanFazlasıyız diyoruz. 

Asset 1@4x-8.png
Asset 2@4x-8.png

Türkiye’de her dört erkekten biri kadınların hayatlarında söz sahibi olduklarına inanarak onların çalışmaması gerektiğini düşünüyorlar. Nitekim Türkiye, kadınların işgücüne katılım oranında OECD ülkeleri arasında en son sırada yer alıyor. Aile, toplum ve ekonomik yetersizlik gibi bariyerleri aşarak kaliteli eğitime erişebilen kadınlar için dahi mücadele henüz burada sona ermiyor.

Biz kadınlar, ekonomik hayattaki varlığımızı sınırlamak için biçilmiş rollerden, adımızın önüne konulan sıfatlardan fazlasıyız. İş piyasasındaki yapışkan zeminlerden sıyrılıp cam tavanların ötesine uzanacağız. “1 kadın=1 erkek” olana kadar haykıracağız.

Siz de #SanılandanFazlasıyız etiketiyle hikayenizi paylaşarak bizimle el ele verin, kadınların yapabileceklerinin sanılanın çok ötesinde olduğunu gösterin!

Desteklemek İçin

OKU

PARÇASI OL

PAYLAŞ

logo tans.png

©2020 kadınlarınelinden

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember