Corona Doğal Beslenme Önemi

Güncelleme tarihi: 25 Ağu 2020Doğal beslenmek nedir?

Corona Doğal Beslenme : Doğal beslenme daha sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan en önemli faktördür. Doğal beslenme, ilaç kullanmadan, eczanelerin yollarını unutarak geçireceğiniz bir yaşamın kapılarını açacak önemli unsurdur. Doğal beslenme doğal sebze, meyve, et ve süt ürünleri üretimi yapan çiftlikler tarafından ortaya çıkan ürünleri tüketerek yapılan bir beslenme şeklidir.


Doğal beslenmenin faydası nedir?

CORONA DOĞAL BESLENME Doğal beslenmenin en önemli faydası, doğal gıdaların besin değerinin yüksek olmasıdır. Bir diğer faydası doğal beslenen insan, doğayı daha çok korumuş olmaktadır. Yediği besinlerde kimyasal kullanmadığından ötürü yaşadığı çevreye, içinde bulunduğu doğal ortama saygı gösteren insandır diyebiliriz.


Sadece doymak, beslenmekle aynı anlama mı gelir? 

Hayır. Günümüzün modern dünyasında hızlı hazırlanan fast food yemekler, uzun süre tazeliğini koruduğunu düşündüğümüz raf ömrünün uzatılması için çeşitli katkı maddeleri ile hazırlanmış yiyecekler, çoğu saflaştırılmış ürünler, çoğu zaman doğru saklanamamış gıdalar birçok sağlık problemine sebep olmaktadır. Corona doğal beslenme bunların başında obezite ve obeziteye bağlı fiziksel ve ruhsal hastalıklar sayılabilir. Hazır gıdalar özellikle posalarından mümkün olduğunca arındırılarak hazırlandığından lif yönünden çok çok zayıftır. Biz bu gıdaları yeriz doyarız ama lif fakiri oldukları için çabuk açlık duyar yine yeriz, yine yeriz.


Kadınların Elinden olarak doğal beslenmeye katkımız nedir?

Kadınların Elinden olarak Anadolu’nun dört bir yanındaki kadın kooperatifleri tarafından üretilen doğal köy ürünleri ile sofralarınıza sağlık ve lezzeti taşıyoruz.

Bir çoğumuzun çocukluk günlerinde kalan doğal ve lezzetli meyve kuruları, reçeller, peynir çeşitleri ve birçok doğal köy ürünleri Kadınların Elinden ile bir tık uzağınızda sizleri bekliyor.

Organik ve doğal köy ürünlerini kadın istihdamını destekleyen bir sosyal girişim projesi kapsamında nihai tüketiciyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Aynı zamanda sağlıklı beslenmek isteyenlere doğalı deneyimleme imkanı sunarken köy kooperatiflerimizi de destekliyoruz

Mevsimine göre elde edilen temiz doğal ürünlerle geleneksel yöntemlerle yapacağımız reçeller, marmelatlar, tarhanalar, salçalar, turşular, soslar sofralarınızda yer aldığında doğru beslenmenin mutluluğunu yaşarsınız 🙂

Doğal köy ürünlerini doğalı deneyimlemek ve zengin Anadolu lezzetlerini sofrasına taşımak isteyenlerin beğenisine sunduğumuz bu özel girişimde amacımız daha fazla sağlıklı beslenme tutkunları ile birlikte daha fazla kadın kooperatifi ile işbirliği yaparak ülkemizin üreten kadın gücünü ve tarımsal üretimi desteklemektir.

Corona doğal beslenme sürecinde sizin yanınızda tüm ürünlerimiz ve evinize teslimatla yanınızdayız.


Not: Daha fazlası için tüm ürünlerimize bakabilirsiniz.

Kaynak: https://indigodergisi.com/

https://www.bakarafarm.com/index.php

397 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör